Teslimat Koşulları

Siparişiniz onaylandıktan sonra 3(üç) gün içerisinde belirttiğiniz adrese gönderilmek üzere kargo firmasına teslim edilmektedir.

Ürünlerinizi teslim alırken, eksiksiz ve sağlam olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Kargo sorumlusu, ürünlerinizi eksiksiz ve sağlam şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Eğer ürünlerinizde eksik veya hasar var ise bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu ürünlerin değişimi 14 (on dört) gün içerisinde gerçekleştirilecek olup, sizden değişim için ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

Teslimat sırasında alıcının adreste bulunmaması halinde, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, kimlik kontrolü yapılıp imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat sırasında teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda ise, kargo şirketi görevlisi haber notu bırakacaktır.

Kargo Süreci

Adrese teslimatta tüm kargolar Yurtiçi ile gönderilecektir.

Teslimatınızın doğru yapılabilmesi için sipariş verirken adres bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. (adres, sokak, mahalle, cadde, apartman no, ilçe, il)

Siparişiniz kargoya verildiğinde kargo takip süreciniz başlayacaktır.

İade Politikası

Satın aldığım ürünleri nasıl iade ederim?

Sipariş ettiğiniz ürünlerden herhangi bir nedenle memnun kalmamanız durumunda, para iadesi veya ürün değişikliği için ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde bize yazılı veya sözlü olarak talebinizi bildirmelisiniz.

İadeniz aşağıdaki koşullara uygun olması durumunda, anlaşmalı olduğumuz nakliye şirketiyle(Yurtiçi) ürünleriniz geri alınır, geri gönderim kargo masrafları tarafımıza aittir. İadenizi kendi tercih ettiğiniz kargo şirketiyle de kargo masraflarını karşılamak kaydıyla tarafımıza gönderebilirsiniz.

İadelerinizde ürünü orijinal ambalajında, orijinal faturası ile göndermeniz gerekmektedir.

Ürünlerinizin tarafımıza ulaşmasını takip eden 14 gün içerisinde tarafınıza ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi ve banka kartınız iade işleminin yansıması banka prosedürlerine bağlı olmakla birlikte, normal koşullar altında 2-5 iş günü sürmektedir.

Fatura ibraz edilmeden değişim veya iade işlemi yapılamamaktadır. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade işlemi yapılabilir. Değişim nedeniyle yapılan gönderimlerde, kargo bedeli gönderene aittir.

İade Koşulları Nelerdir?

Ürünlerin orijinal kutu ve ambalajı ile birlikte iade edilmesi gerekmektedir.

Ürünlerin orijinal kutu/ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, hasarlı, eksik, kullanım sonucu zarar görmüş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade öncesinde yazılı veya sözlü olarak iade talebinizi sertifikaegitim.com’a iletmeniz gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası tarafımıza mutlaka gönderilmelidir.

İade etmek istediğiniz ürünleri anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle göndermeniz durumunda kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Başka bir kargo şirketi aracılığıyla ürünleri göndermeniz durumunda kargo ücreti tarafınıza ait olacaktır.

Hasarlı veya Ayıplı Ürünleri İade edebilir miyim?

Ürünlerinizi teslim alırken, eksiksiz ve sağlam olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Kargo sorumlusu, ürünlerinizi eksiksiz ve sağlam şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Eğer ürünlerinizde eksik veya hasar var ise bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu ürünlerin değişimi 14 (on dört) gün içerisinde gerçekleştirilecek olup, sizden değişim için ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

Teslimat anında fark edilmeyerek teslim alınan ayıplı veya hasarlı ürün için bizimle yazılı veya sözlü olarak iletişime geçmelisiniz. Sizden ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf talep edilebilir. İncelemeler sonucunda ayıbın tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilirse ürün veya parça değişim işlemi yapılacaktır. Değişimi yapılacak ürün ile birlikte orijinal fatura ve faturada bulunan iade alanları eksiksiz doldurulup tarafımıza gönderilmelidir.

Eksik veya Yanlış ürün gönderildiyse ne yapmalıyım ?

Siparişinizde eksik ürün veya parça var ise, diğer ürünleri veya parçaları teslim alıp, eksik olan ürün veya parçalar için imza atmadan önce kargo yetkilisine bu durumu belirtmeli ve not almasını istemelisiniz. Eğer ürün sizin sipariş ettiğiniz ürün değil ise, bu ürünü teslim almamalı ve bu durumu teslimat irsaliyesinde yazılı olarak belirtmelisiniz.

Ürün ve ürünleriniz ile ilgili iade ve değişim taleplerinizi bize sertifikaegitim.com üzerinden iletebilirsiniz.